تحقیق درباره آنفولانزا

تحقیق درباره آنفولانزا

تحقیق درباره آنفولانزا

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:10

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

آنفلوآنزا

هنوز بسياري از مردم آنفلوآنزا را يك سرماخوردگي سخت مي‌شناسند. اما عوامل ايجادكنندة اين بيماري، نشانه‌ها و تبعات آن بسيار متفاوت‌اند. آنفلوآنزا بسيار جدي‌تر از سرماخوردگي عادي است و معمولاً با سردرد، لرز، گلودرد، گرفتگي بيني و سرفة خشك شروع مي‌شود. فرد مبتلا دچار تب، درد عضلاني و خستگي بيش از حد مي‌شود. حال عمومي بسياري از بيماران 5 تا 6 روز بسيار بد است، اما پس از گذشت 10 روز به‌طور كامل بهبود مي‌يابند.

گاه بيماري آنفلوآنزا براي زندگي فرد مخاطره‌آميز مي‌شود. در سالمندان، افرادي كه از لحاظ سلامت عمومي در وضعيت مناسبي قرار ندارند و كساني كه دچار ضعف دستگاه ايمني‌اند، تزريق واكسن آنفلوآنزا ضروري است. اغلب متخصصان تزريق واكسن آنفلوآنزا را براي كودكان مدرسه‌اي، بخصوص آن دسته كه به علت ابتلاي افراد خانوادة خود مي‌توانند حامل ويروس باشند، توصيه مي‌كنند، هرچند كه در حال حاضر فقط 5 درصد از اطفال اين واكسن را دريافت مي‌كنند.

درمان متداول آنفلوآنزا صبر كردن تا اتمام دورة بيماري است. اما بسياري از پزشكان با اقداماتي درمان را سرعت مي‌بخشند. داروهاي ضدويروس، از جمله آمانتادين و ريمانتادين، دورة عفونت آنفلوآنزا را به ميزان زيادي كوتاه مي‌كنند. اما اين داروها بايد در 48 ساعت اول بيماري تجويز شوند. مهم‌ترين سفارش پزشكان به مبتلايان آنفلوآنزا استراحت كافي است. بسياري از قربانيان آنفلوآنزا بدون توجه به اين توصيه به كار خود ادامه داده‌اند.

نتایج یک تحقیق نشان می دهد پزشکان اغلب نمی توانند آنفلوآنزا را در کودکان کم سن تشخیص دهند و بنابراین واکسیناسیون کودکان در برابر این بیماری ضروری است.

پژوهشگران آمریکایی متوجه شدند که در زمستان 2003 - 2002 در 5 ایالت 6/5 درصد کودکان زیر 5 سال مبتلا به آنفلوآنزا شده بودند و در سال بعد این رقم به 2/12 درصد رسید اما پزشکان تنها در کمتر از 28 درصد موارد تشخیص صحیح آنفلوآنزا را داده بودند.

 

این پژوهشگران در مقاله ای که در نشریه پزشکی نیوانگلند به چاپ رسانده اند می نویسند که تنها معدودی از عفونت های آنفلوآنزا به طور بالینی تشخیص داده می شود و اغلب موارد آنفلوآنزا را می توان با واکسیناسیون پیشگیری کرد. پیشگیری از ویروس آنفلوآنزا هزینه سنگین درمان این عفونت ها را کاهش می دهد.

بيماري آنفلوآنزا از جمله بيماري‌هاي مشترك ويروسي به شمار مي‌رود كه توسط خانواده ويروسي ارتوميكسوويريده ايجاد مي‌شود. اين ويروس‌ها داراي پوشش ژنوم RNA تك رشته‌يي قطعه قطعه به تعداد هشت قطعه است كه شامل سه جنس A، آلوده كننده تنوع وسيعي از گونه‌هاي پرندگان، انسان و ديگر پستانداران شامل خوك، اسب، گروه B، فقط آلوده كننده انسان و گروه C غير از مواردي كه در چين از خوك‌ها جدا شده، عمدتا از انسان جداسازي مي‌شود.

و...