تحقیق درباره ايجاد انگيزه تحصيلي در دانش آموزان

تحقیق درباره ايجاد انگيزه تحصيلي در دانش آموزان

تحقیق درباره ايجاد انگيزه تحصيلي در دانش آموزان

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word 

 (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:11

 

 

قسمتی از متن فایل دانلودی:

ايجاد انگيزه تحصيلي در دانش آموزان

 

 اولين و مهم ترين محيطي كه در آن ايجاد انگيزه تحصيلي دانش آموز نقش به سزايي دارد، خانواده است؛ چنانچه جو فرهنگي مسلط بر خانه شعور اجتماعي بالاي پدر و مادر ناشي شده باشد و ارزش هاي فرهنگي و سنتي جامعه به خوبي توسط ايشان منتقل شود.
 عامل ديگري كه در تحصيل افراد مؤثرند معلمان و محيط هاي آموزشي است؛ كه ايجاد انگيزه تحصيل را به وجود مي آورند و عامل مؤثري در راه اندازي و يادگيري دارند.
 معلمان اول ابتدائي تأثير مثبت و بالايي در نگرش فرزندان نسبت به تحصيل خواهند داشت.
روانشناسان معتقدند كه انگيزش هم هدف و هم وسيله است گاهي آن را به موتور و فرمان اتومبيل تشبيه مي كنند، زيرا نيروي محرك فعاليت هاي انسان عامل جهت دهنده آن به حساب مي آيد.
 اگر از دانش آموز سؤال كنيم كه هدف شما در تحصيل چيست؟

 در بيشتر موارد پاسخ مي دهند كه كسب دانش و رسيدن به سطوح عالي علمي، فراهم نمودن آينده شغلي و مقدمات زندگي بهتر و راحت تر.
 پس يادگيري را واقعاً براي آموختن بايد انجام دهيم. شما دانش آموزان عزيز تلاش كنيد مطالعات خود را گسترش دهيد، در مطالعات خود مطالب را به طور معني دار و در ارتباط با مطالب ياد بگيريد. نتايج يادگيري هاي خود را به طور منظم ارزيابي كنيد، چون انسان موجودي اجتماعي است و در اجتماع معني پيدا مي كند، پس بايد يادگيري هاي خود را به كار بگيريد. يكي از راه هاي درست پاسخ دادن به سؤالات، درست و صحيح خواندن سؤال است.

دستورالعمل هايي براي پدران، مادران و مربيان

چگونه در دانش  آموزان انگيزه تحصيلي ايجاد كنيم؟

كودكي كه از نظر تحصيلي آموزشي داراي انگيزه است، علاقه مند به يادگيري است، فعاليت هاي مرتبط با يادگيري را دوست دارد و به اين اعتقاد رسيده است كه مدرسه جايگاه گ مهمي است. ما مي خواهيم باور با اهميت بودن يادگيري و تأثير بسيار مهم و با ارزش آن در زندگي، در كودكان بوجود آيد تا از اين طريق تمايل به خوب بودن و خوب عمل كردن در مدرسه، در آنها رشد پيدا كند.

و...


خرید آنلاین